Lazerle Varis Tedavisi

1999 yılında varis tedavisi için geliştirilmiş olan lazer yönteminin kullanımı günümüze kadar bir çok merkez ve doktor tarafından kullanarak artarak devam etmiştir. Bugün bir çok hasta bu teknik kullanılarak varislerinden avantajlı bir şekilde kurtulmuştur. Lazer yönteminin cilt üzerinden ve altından uygulanmak üzere iki şekli bulunmaktadır. Ancak biz konumuzda en sık kullanılan cilt üzerinden lazer tedavisi yöntemini anlatacağız.

Lazer Tedavisi Ağrısız ve Başarılıdır
İlk olarak bilinmesi gereklidir ki lazer maalesef her varise uygulanamaz. Yalnızca kılcal varislerin tedavisi için etkili ve başarılıdır. Orta ve büyük varislerin tedavisinde daha farklı ameliyatsız yöntemler kullanılmaktadır. İnsanlar bu konuda bilgisi olmadıkları için her varisin lazerle tedavi edilebilir olduğunu düşünür ancak mümkün değildir. Orta ve büyük varislerin tedavisi için yanda ki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz; https://www.varisnedenolur.com/igne-ile-varis-tedavisi

Lazer Tedavisinin Ameliyata Göre Üstünlükleri Nelerdir?
– Lazer ameliyatsız bir yöntem olarak kabul edilir ve narkoz uygulanmaz.
– Tedavi esnasında herhangi bir ağrı söz konusu değildir.
– Herhangi bir kesi uygulanmaz, dikiş atılmayacağı için iz kalmaz.
– Hastahanede istirahat gerekmez. Kişi tedavi bitince kendi kendine evine dönebilir.
– Evde istirahat gerekmez.
– Pansuman gibi uygulamalara gerek yoktur.
– Nüksetme ihtimali olabilir ancak ameliyata göre bu olasılık çok düşüktür.

Lazer Varis Tedavisinde Ağrı Olur mu?
Ağrı çoğunlukla görülmez olursa soğuk jellerle müdahale edilir ve hasta hissetmez. Ağrının ya da tedavinin hissedilmemesi için narkoz ya da benzeri uygulamalar söz konusu değildir.

Lazerle Varis Tedavisi Ne Kadar Sürer?
Tüm varis tedavi yöntemlerinin ne kadar sürüp sürmeyeceği tamamen hastanın genişleyen damarlarının yaygınlığı, türü ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Varislerin çok yoğun olduğu kişilerde tedavi birden fazla seans sürebilir. Çoğu kılcal damar genişlemelerinin tedavileri 1 seans sürmektedir. Ancak en doğru kararı ve bilgiyi muayene esnasında size doktorunuz verebilir.

Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?
Burada bilinmesi gereken en önemli faktör lazerin ameliyatsız bir tedavi yöntemi olduğudur. Doktorunuz size ilk olarak muayene uygulayacaktır. Muayene ile hangi damarların ne kadar yaygınlıkta sorun oluşturduğu tespit edilecek ve tedavinin hangi yöntemle kaç seans süreceğini teşhis edecektir. Varis muayenesinin nasıl yapıldığına dair ayrıntıları yanda ki bağlantıdan öğrenebilirsiniz: https://www.varisnedenolur.com/varis-muayenesi

Söz konusu damar genişlemeleri kılcal damar ise lazer uygulanabilir. Doppler ile tespit edilen genişlemiş damarların haritası çıkarılır ve bu haritaya göre uygulamaya geçilir. Tedavi cihazın cilt üzerinden uygulanması ile yapılır ve ağrı ya da acı hissedilmemesi için soğuk jeller uygulanır. Herhangi bir şey hissetmeden tamamlanan tedavi sonucunda ise kendi imkanlarınızla evinize, işinize ya da okulunuza dönmeniz mümkündür.

Lazer Tedavisi Sonrası?
Tedavinizin bitiminin ardından geldiğiniz gibi yürüyerek işinize, gücünüze dönebilir. Günlük hayatınıza ara vermek zorunda kalmazsınız. Narkoz, ağrı kesici, sakinleştirici ya da benzeri ilaçlar uygulanmadığı için istirahat etmeniz gerekmez. Sadece 10-15 dakika dinlendirildikten sonra merkezi terkedebilirsiniz.

https://www.varistedavi.gen.tr/lazerle-varis-tedavisi
https://www.varisnedenolur.com/lazerle-varis-tedavisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

varisnedenolur.com © 2017