Varis Bacaklarda Kaşıntı Yapar mı?

Kaşıntı insan vücudunun her bölgesinde meydana gelen bir sorundur. Bazen bir böcek, sinek ısırığı ya da benzeri parazitlerden dolayı meydana gelirken bazen giyilen kıyafetten çıkan iplik, etiket kaşıntı sorunu doğurabilir. Bunlar gelip geçici sorunlardır.

Bunların dışında sağlık problemlerinden dolayı da kaşıntılar gözlemlenmektedir. Örneğin sivilce ya da geçmek üzere olan bir yaradan dolayı da kaşıntılar oluşabilirken egzama, pişik, mantar, kurdeşen gibi sorunların belirtisi de kaşıntı olabilmektedir.

Bir de hastalıkların sebep olduğu kaşıntılar vardır ve bunlardan biri de varis kaşıntılarıdır. Varisleri ileri derece olan insanlarda bacak kaşıntısı oldukça sık karşılaşılan bir sorundur. Bu yüzden internet ortamında çok sayıda ki kişi varis bacaklarda kaşıntı yapar mı? sorusunun cevabını arar.

Bu konumuzda varis ve kaşıntı ilişkisiyle ilgili yazımızı detaylı bir şekilde ele alalım.

Varisleriniz mevcut ise hatta cilt üzerinden bariz bir şekilde çıkmış ise bacaklarınızda ki kaşıntılar varisten dolayı olabilir. Fakat bacakta meydana gelen her kaşıntının sebebi kesin ve net bir şekilde varislerdir demek doğru olmaz.

Peki varis neden kaşıntı yapar?
Öncelikle tam olarak anlaşılması için varislerin neden olduğunu kısaca hatırlayalım.

İnsan vücudunun her yerinde çeşitli boyut ve yaygınlıkta damarlar bulunmaktadır. Bu damarların her birinin çeşitli görevleri bulunur. Mesela kan taşıyan damarlar olduğu gibi lenf taşıyan damarlarda mevcuttur.

Toplardamarlar kirli kanın kalbe geri dönmesine olanak veren damarlardır. Bu toplardamarların içerisinde bulunan kapakçıklar kanın pompalanmasını sağlar. Bacaklarda bulunan toplardamarların içinde bulunan kapakçıklar çeşitli sebeplerden zedelenir ve hasar görür. Dolayısıyla hasar gördüklerinde pompalama fonksiyonlarını yitirirler.

Pompalanamayan kan aşağıda birikmeye maruz kalır. Kirli kan birikerek zamanla çoğalır ve damarın genişlemesine yol açar. İşte genişleyen bu damara varis ismi verilir. Varisin çeşitleri vardır. Kılcal, orta ve kalın varisler olarak üç grupta incelebilir. Konumuz olan varis kaşıntısına kılcal ve orta varisler çok sebep olmayabilir.

Fakat kalın varisler kaşıntılara neden olurlar özellikle kişinin varisleri ciddi anlamda cilt üzerinden görünüyor veya varis ülseri ismi verilen duruma ulaştıysa daha çok kaşıntı ile karşılaşılmaktadır.

Varis kaşıntıları geçmesi için kişiler tarafından şiddetli bir şekilde kaşınırsa incelmiş olan cilt daha da yıpratılarak kanamalara ve sonrasında yaralara sebep olabilmektedir.

Varislerin Sebep Olduğu Bacak Kaşıntısı Nasıl Geçer?
Öncelikle bir doktora muayene olunması gerekir. Yazımızın üst kısmında da bahsedildiği üzere her kaşıntı varise bağlanamaz. Farklı bir sorundan dolayı da kaşıntılar ortaya çıkabilir. Konusunda uzman doktor muayene ettiğinde doğru tanı ve teşhisi koyacaktır. Eğer sorun varisler ise tedavi edilmesinden başka çare yoktur ki varisler kaşıntı olmasa bile şikayetlere maruz kalmamak ve yaşam kalitesinin düşmemesi için mutlaka tedavi edilmelidir.

Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri Tercih Edilebilir
Varisler, günümüz koşullarında ameliyatsız şekilde tedavi edilebilen bir sorundur. Kılcal, orta ve kalın olmak üzere her varis çeşidi için kullanılacak çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Varislerin çorap, bitkisel karışım, ilaç ya da merhem gibi unsurlarla tedavisi söz konusu değildir.

Bunların kullanılması sadece zaman ve para kaybıdır. Bir çok kişi varis çorabı, ilaç veya merhem kullanarak tedavi olacağını düşünür fakat bunlar sadece şikayetleri azaltarak kişinin rahatlamasını sağlayacak özellikte ki ürünlerdir.

Kaşıntılar İçin Pruzon Kullanılabilir
Pruzon Hair Pharma Firması tarafından geliştirilmiş olan bir kaşıntı kremidir ve içeriğinde bulunan bitkisel kortizon sayesinde başarılıdır. Tüm eczanelerde bulunan, güvenilir bir ürün olup yalnızca varis kaşıntıları için değil vücutta meydana gelen bir çok kaşıntının geçmesinde ya da azalmasında rol oynamaktadır.

Bu krem kaşıntıları her ne kadar sonlandırsa da bırakıldığında kaşıntılar devam edebilir. Bu yüzden kaşıntıların neden dolayı oluştuğunu tespit ederek o sorunu ortadan kaldırmak gerekebilir.

Pruzon siparişi vermek için http://www.kasintitedavi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

varisnedenolur.com © 2017