Varis Çorabı Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

Varis hastalarının şikayetlerinin azalması ve rahatlamalarına olanak tanıyan araçlardan biri de varis çorabıdır. Sıkı ve baskılı olan bu çoraplar bacakları toparlama ve kan dolaşımını rahatlatıcı özelliklere sahiptir.

Rahatlatıcı Etki Eder
Varisleri çürük bir dişe benzetebiliriz. Çürük dişin yaşatmış olduğu ağrı nasıl ki ağrı kesici ile geçici olarak azaltılabiliyorsa, variste de aynı durum söz konusudur. Rahatsızlıktan tamamen kurtulmak için tedavi olunması gerekmektedir. Varis çorabı yalnızca ağrı, sızlama gibi şikayetlerin azalmasına ve kişilerin rahatlamasına yardımcı olur. Fakat bu çorapların tipi, baskı ve sıkılığı muayene sonrasında doktor tarafından tavsiye edilen şekilde olmalıdır.

Kan Dolaşımını Düzenleyici Etkisi Vardır
Varis çorabı kullanan kişilerden duyacağınız ortak cümle “çok sıkıyor” şeklindedir. Fakat zaten bu çorapların amacı budur. Bacaklara uyguladığı baskı ve sıkılıkla cilt dışına taşan ve genişleyen damarlar ile bacakları toparlayarak kan dolaşımının rahat olmasına yardımcı olur.

Varis Çorabı Nasıl Kullanılmalı?
Varis hastaları sabahları uyanır uyanmaz varis çoraplarını giymeli ve bunu hiç bir zaman aksatmamalıdır. Giyilmesi her ne kadar zor olsa bile faydası bulunan çorapların giyilmesi unutulmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

varisnedenolur.com © 2017