Varis Kremi Kullanmak Çözüm mü?

Bu sayfaya şu an giriş yaptıysanız doğal olarak ya sizin ya da bir yakınınızın varis problemi var demektir. Varis kremi araştıran kişilerin büyük kısmı ameliyat ve doktor korkusu ya da zaman bulamadığı için muayene ve tedaviden uzak durarak çözümü daha kolay yollarda aramaktadır. Açık ve net olarak varisin krem, ilaç veya herhangi bir bitkisel karışım ile iyileşmeyecek bir hastalık olduğunu üzülerek belirtmek zorundayız. Neden işe yaramayacağını veya ne yapılması gerektiğini öğrenmek için yazımızın devamını takip edebilirsiniz.

Varis Kremle İyileşmez!
Hemen yazımızın başında da belirttiğimiz gibi varis kremi bu hastalığın iyileşmesine maalesef hiç bir katkıda bulunmaz. Yalnız bu tarz ürünler şikayetlerinizin azalmasında belki rol oynayabilirler. Tabi bu her krem için geçerli değildir. Çünkü piyasada bir çok ürün bulunmakta ve bunların çoğunluğu da eczanede değil internet ortamında çeşitli sitelerde yapılmaktadır.

Bu tarz yollarla rahatsızlık neden iyileşmez kısaca anlatalım. Öncelikle bilinmesi gereken faktör varisin bir damar hastalığı olduğudur. Uzun süre ayakta, oturarak çalışmak, genetik faktörler, hamilelik, fazla kilolar bacaklarda ki damarların içerisinde sibop görevi gören ve kanın yukarı doğru dolaşımına yardımcı olan kapakçıkların bozulmasına neden olur. Kapakçıklar bozulduğunda kan yukarı tam anlamıyla çıkamaz ve bir kısmının geri kaçmasına neden olur. Yukarı çıkamayıp aşağıda kalan kan ise basınç oluşturduğundan damarlar genişlemeye maruz kalır.

Dolayısıyla bu kapakçıkların onarımı cerrahi olarak bile mümkün değilken. Cilt üzerinden uygulanacak kremin kapakçıkları iyileştirmesi veya genişleyen damarları eski boyutuna getirmesi bile söz konusu olamaz. Bu yüzden doktorlar da tedavilerini varisli damarları ameliyatlı veya ameliyatsız yöntemlerle tahrip ederek gerçekleştirirler.

Hem Sağlığınızdan Olur, Hem de Para Kaybı Yaşarsınız
Az önce bahsettiğimiz internet reklamlarına baktığınızda bir çok varis kremi kullananlar şeklinde yorumları görür ve bu ürünlerle bir çok kişinin iyileştiğini sanırsınız. Maalesef ki doktor veya ameliyat korkusu olan kişilerin zaaflarını kullanarak onların iyi niyetlerini kullanmaya çalışan kişiler sitelerine sahte reklamlar hazırlayarak sanki sağlık dağıtıyormuş havası verirler. Bu tarz kötü niyetli insanlara inanarak tedavi olamaz sadece vakit kaybederek hastalığınızın daha fazla ilerlemesine ve cebinizde ki paranın çöpe gitmesine vasıta olursunuz.

Hatta yine bu sitelerde örneğin 1 adet ürün 49 lirayken 3 adet aldığınız taktirde 99 lira olduğu ve fayda sağlamak için en az 3 adet ürün kullanılması gerektiği söylenir. Bunun bir kampanya olduğunu sanırsınız ama bu bir pazarlama hilesidir. Çünkü onlarda 1 adet ürünü kullandıktan sonra sizin başka satın almayacağınızı bildiklerinden bu şekilde bir kampanya yaparak cazip hale getirirler ve sizin bir seferde 3 adet ürün almanızı sağlarlar. Böylece 3 ürün satarak avantajlı duruma düşerler. Siz de hem daha fazla vakitle para kaybetmiş olursunuz.

Doktordan, Muayeneden ve Tedaviden Korkmayın!
Sevgili arkadaşlar, evet günümüzde bir çok insanın hastane veya ameliyat korkusu illa ki vardır. Fakat madalyonun şu tarafından bakılarak etraflıca düşünülmelidir. Eğer sağlık problemlerinin çözümü bu kadar kolay olsaydı bunca doktor yıllarca okuyup, uzmanlık alıp, staj yapıp ömürlerini bu meslek uğruna harcarlar mıydı? Diğer bir örnek ise varis tedavisi için bu kadar bilimsel yöntemler geliştirilip bunca tedavi merkezi pahalı cihazlara böylesine yatırım yapar mıydı? Bizden size tavsiye paranızı vicdan yerine cüzdanını şişirmeyi düşünen insanlara kaptırmayın ve internet üzerinde iyice bir araştırma yaparak uygun bulduğunuz doktor ve tedavi merkezine muayene olun. Sağlıkla efendim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

varisnedenolur.com © 2017